ირანმა უპასუხა აშშ-ის პრეზიდენტის, დონალდ ტრამპის წერილს ქვეყნის უზენაესი ლიდერის, აიათოლა ალი ხამენეისადმი
ვლადიმერ პუტინი უკრაინაში გაერო-ს ეგიდით დროებითი მმართველობის შემოღების ინიციატივით გამოდის - როგორ ვითარდება მოვლენები უკრაინაში და რას ამბობენ საერთაშორისო ლიდერები
რა მოლოდინი აქვთ პოლიტიკურ მხარეებს 31 მარტს საპროტესტო აქციასთან დაკავშირებით
პარლამენტში „ნაციონალური მოძრაობის“ მმართველობის შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისიის მე-7 სხდომა გრძელდება - როგორ მიმდინარეობს კომისიის მორიგი სხდომა
"ქართული ოცნების" მიერ დაინიცირებული კანონის პროექტი, რომელიც კოლექტიური „ნაციონალური მოძრაობის“ მემკვიდრე პარტიების არაკონსტიტუციურად გამოცხადებას ეხება და განცხადებები პოლიტიკურ სპექტრში
რას ითვალისწინებს „მეგობარი აქტი“ და როგორ გამოეხმაურნენ საკითხს პოლიტიკურ სპექტრში
მიმდინარე პროცესებს გადაცემაში "დღის ნიუსრუმი" ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი, პარლამენტის ყოფილი წევრი დავით დარჩიაშვილი და "ძლიერი საქართველოს" ერთ-ერთი ლიდერი საბა ბუაძე აფასებენ
ბელარუსის საპრეზიდენტო არჩევნებისა და ლუკაშენკოს რეპრესიული რეჟიმის კონტექსტში ევროკავშირი კიდევ 25 პირს და 7 ორგანიზაციას ასანქცირებს
კანადის პრემიერ-მინისტრის, მარკ კარნის განცხადებით, შეერთებულ შტატებთან მისი ქვეყნის ძველი ურთიერთობა დასრულდა
რუსმა ოკუპანტებმა უკრაინის ქალაქ პოლტავაში გამიზნულად შეუტიეს სამოქალაქო ინფრასტრუქტურას, რის შედეგადაც ქალაქის ნაწილს ელექტროენერგიის მიწოდება შეუწყდა
ვოლოდიმირ ზელენსკის განცხადებით, ვლადიმერ პუტინს ევროპისა და აშშ-ის გაყოფა სურს, ხოლო კრემლის მთელი მანქანა ამის გამო უკვე წლები აქტიურ რეჟიმში მუშაობს
ვლადიმერ პუტინის განცხადებით, უკრაინაში კონფლიქტის მშვიდობიანი გზით მოგვარებისთვის, მისი ძირეული მიზეზები უნდა აღმოიფხვრას